kvaliteetne tapeet on värvist vastupidavam ja oluliselt mitmekülgsem seinakate
Kas panna tapeet või värvida sein üle? Mõlemad on ruumidele värske ilme andmiseks arvestatavad variandid. Kui tegemist on eluruumidega, tasub kaaluda kvaliteetset tapeeti kui värvist vastupidavamat ja oluliselt mitmekülgsemat seinakatet.

Kui nõukaajal kaasnes tapeetimisega üsnagi märkimisväärne aja- ja närvikulu — väga kehvade materjalide tõttu, mis ei taganud korrektset lõpptulemust ja vastupidavust –, siis praegune Eesti tapeedivalik on üks Euroopa suurimaid. Valikus on kümneid tuhandeid tapeete sadadelt tootjatelt.

Kvaliteedi mõttes on aga paraku ka praegu saadaval tapeete, mille ainus eelis on väga odav hind, kuid mille paigaldamine on kõike muud kui meeldiv tegevus. Samas on saadaval ka tippkvaliteediga tapeete, mille seinapanek on hõlbus, kiire ja stressivaba. Viimaseid pakutakse suures valikus 30–50-euroses hinnaklassis. Tapeedirulli standardmõõdud on 10,05 korda 0,53 meetrit.

Tapeeti valitakse eelkõige välimuse järgi, kuid peale mustri ja värvitooni tuleks tähelepanu pöörata ka tapeedi materjalile ja vastupidavusele, arvestades seda, millistesse tingimustesse tapeeti planeeritakse — kas niiskemasse keskkonda, suure koormusega ruumi, elu- või magamistuppa.

Kasutuskoha järgi õigesti valitud tapeet peab oluliselt kauem vastu ja säästab pikema perioodi jooksul raha, kuna iga paari aasta järel ei ole vajadust tapeeti liigse kulumise-määrdumise tõttu välja vahetada.