Nähtavasti on vähe selliseid inimesi, kellele ei meeldiks oma kodule aeg-ajalt uut hingamist anda. Maja juurde talveaia ehitamine on selleks väga hea võimalus. Talveaed on maja juurdeehitis, mida saad suurema osa aastast kasutada justkui kodu laiendust.

Talveaiad on suurepärased täiendused nii linnas kui maal ja nende kasutamiseks on sadu võimalusi. Olgu selleks kevadest sügiseni kasvuhoone asemel kasutatav ürdiaed või miks mitte ka talveaeda rajatud väliköök.

3 stiili, mille abil talveaiad uue hingamise saavad

Veidi aega tagasi kirjutasime siinsamas üldisemalt sellest, millised võiksid talveaiad 2018. aastal välja näha. Ent nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ilmselt ka erinevaid maitseid. Otsustasime seda teemat edasi arendada ja anda lugejatele ideid selleks, kuidas talveaiad võiksid lisada koju teiste kultuuride hõngu.

Olgu sinu lemmikuks jahedam kliima või hoopis soojemad elamused lõuna pool, talveaiad võimaldavad kõige selle järgimist. Valisime välja kolm kultuuriruumi, mille stiilis kujundamise osas veidi näpunäiteid jagada.

Skandinaavia stiilis talveaiad

Põhjamaad on meile kultuuriliselt väga lähedased ja eks tagasihoidlikel eestlastelgi on teatav kalduvus skandinaavialiku minimalismi suunas. Mis aga Skandinaavia stiilis talveaeda iseloomustada võiks?

  • Talveaed olgu lihtne ja funktsionaalne. Puhtad jooned ja lagedad pinnad.
  • Kasuta heledaid ja pehmeid värve (ent mitte tingimata ainult valget).
  • Puit! Kasuta nii mööblis kui sisekujunduses täispuitu.
  • Kui eelnev võib jätta veidi kõleda mulje, siis väga hästi sobivad sellistesse ruumidesse hubased tekid ning pehmed padjad.

Vahemere hõnguga talveaiad

Nii, nagu Skandinaavia ei tähista vaid ühte riiki, on ka Vahemere piirkonnas mitmeid erinevaid stiile, mille ajalugu ulatub aastatuhandete taha. Ent ka nende puhul on võimalik leida mõningaid ühiseid jooni. Kui sulle meeldivad näiteks temperamentne Hispaania ja stiilne Itaalia, siis lisa oma talveaiale vürtsi.

  • Vahemere hõnguga talveaiad võiksid panna rõhku lopsakale rohelusele.
  • Värvidest tasuks mõelda soojadele toonidele, järgides piirkonnas levinud toone – terrakota, laim, lavendel jne.
  • Rustikaalsus – puidust sisustuselemendid, mosaiigid. “Vana maailma” hõng.

Mitmekülgsed aasiapärased talveaiad

Liikudes külmast Skandinaaviast järjest soojema kliima suunas, on hea lõpetada vürtsika Aasiaga. Nii mitmeski valdkonnas on see neist kolmest valikust kindlasti kõige julgem. Ent siingi ei saa üle kultuurilistest erinevustest, sest Aasia hõlmab väga suurt territooriumi ja paljusid riike.

  • Jaapani stiili eelistades tasuks kindlasti arvestada järgnevaid märksõnu – avatud ruum, looduslik valgus ja looduslikud materjalid, minimalism, liuguksed. Looge endale lihtsate lahendustega täidetud avatud ruum, mis justkui kutsuks endasse vaatama.
  • Mujalt Aasiast võib aga leida ka palju julgemaid lahendusi, mis kutsuvad üles erksate värvide ja valgusega eksperimenteerima ning stiile omavahel segama. Aga siingi ei saa mööda looduslikest materjalidest.Telli oma talveaed juba täna!

Küsi konsultatsiooni või pakkumist!