Õige aeg on planeerida kevad-suviseks hooajaks ehituStöösid ning broneerida aegasid nende teostamiseks! Võta julgelt ühendust ning leiame teile sobiva aja JA LEIAME KOOS pARIMAD lahendused TEIE IDEEDE ELLU VIIMISEKS!

Täisklaaspiire

Tänapäeva arhitektuuris on läbivaks märksõnaks kaasaegsus ja õhulisus. Sellest tulenevalt soovitakse tihtipeale hoonele välimust, kus oleks rohkelt klaasi ning muu konstruktsioon võimalikult minimalistlik. Täisklaaspiire on sellistel puhkudel ideaalne lahendus, sest karastatud ja lamineeritud klaas saab tänu oma tugevusele olla ise kandvaks elemendiks. Klaasist piirde lahendusi on kahte tüüpi kinnitustega: alaprofiiliga ja punkt-kinnitusega.


Tihase 23, Tallinn

Tihase 25, Tallinn

Täisklaaspiirded


Hurda, Tartu

Täisklaaspiire alaprofiiliga

Uudseks lahenduseks on ilma vahepostideta täisklaaspiire, mille kinnitamiseks kasutatakse vaid alumiiniumist alaprofiili. Taoline kinnitusviis võimaldab arhitektidel oma kontseptsiooni veel tõhusamalt rakendada. Alaprofiili kasutamisel jääb fassaadil nähtavaks praktiliselt ainult klaasi pind.

Tihase 25, Tallinn

Antud lahendust on võimalik paigaldada nii rõdu põrandapaneeli peale kui ka selle ette. Tavaliselt on klaaside kõrgus 1000-1100 mm põrandast. Ka täisklaaspiirdele on võimalik paigaldada minimalistlik käsipuu, mis klaasi servad ühtseks tervikuks ühendab. Klaas peab olema lamineeritud ja karastatud. Lisaks kirkale klaasile on valikus matt, värvitud, toonitud, lamineeritud, siiditrükiga ja mustritega klaasid. Klaasi paksused standardina 8+8 mm ja 10+10 mm (võimalikud valikud 10, 12, 13.5, 17.5, 19.5, 21.5 mm).

 

taisklaaspiire-7
Täisklaaspiire punkt-kinnitusega

Punkt-kinnitused on minimalistlik ja elegantne viis klaaside kinnitamiseks rõdupiiretel, trepipiiretele, seintele ja erinevatele konstruktsioonidele. Kvaliteetse materjali ja professionaalse viimistlusega punkt-kinnituse näol on tagatud turvalisus ja vastupidavusklaasielementide kinnitamisel. Selline kinnitusviis sobib nii sisse kui ka välja.

Hurda, Tartu

Klaasi kinnitus toimub läbi klaasis olevate avade roostevaba kinnituselementidega. Klaasina kasutatakse sellise kinnituse puhul lamineeritud ja karastatud klaasi. Klaaside paksused: 88.4 (17.5mm), 1010.4 (21,5mm), 1212.4 (24.5mm). Klaasi paksuse valikul tuleb kindlasti arvestada klaasi mõõtudega ja võimalike kinnituskohtade kaugusega üksteisest. Tavaliselt on klaaside kõrgus 1000-1100 mm rõdu põrandast. Fassaadide ilmestamiseks on võimalik kasutada peale kirka ka erinevaid toonklaase või klaaside lamineerimisel kasutada toonkilet.