Õige aeg on planeerida kevad-suviseks hooajaks ehituStöösid ning broneerida aegasid nende teostamiseks! Võta julgelt ühendust ning leiame teile sobiva aja JA LEIAME KOOS pARIMAD lahendused TEIE IDEEDE ELLU VIIMISEKS!

Talveaed

Talveaed pakub rohelust aasta läbi

Traditsiooniline talveaed on maja küljes olev juurdeehitis, millel nii seinad kui ka katus on klaasist. Katusealust saab aastaringselt kasutada ja Eesti heitlike ilmade juures on see mõnus ajaveetmise koht.Mitmekülgne kasutamine

Talveaeda kavandades tuleks põhjalikult läbi mõelda, milleks seda soovitakse kasutada:

  • külaliste vastuvõtuks (nt aiapidude pidamiseks),
  • perega koosolemiseks / einestamiseks,
  • lastele hubaseks mängukohaks iga ilmaga,
  • õdusaks lugemistoaks,
  • taimede kasvatamiseks jne.

Sellest sõltub, milline temperatuur peaks talveaias valitsema ehk millises maja küljes see võiks paikneda ning kui kõrged peaksid olema seinad. Ehkki talveaed tundub esimesel hetkel luksusliku ja kuluka ideena, vähendab talveaed tegelikult maja soojakadusid ning küttekulusid – see maja sein, kus paikneb talveaed, on tuule ja külma eest kaitstud.

Talveaia konstruktsioon

Pakume talveaedadeks ühekordse klaasiga nii-öelda külmasid lahendusi, mille seinteks on avatavad terrassiklaasid (raamidega või raamideta süsteem).Katusesarika suurim pikkus peaks jääma 3 ja 4 meetri vahele. Talveaia raamkonstruktsiooni valmistame peamiselt 50×50, 100×50, 150×50 ja 200×50 mm suurustest alumiinium-nelikanttorudest. Pinnaviimistluseks on RAL-kataloogi alusel väga laia värviskaalaga pulbervärv.

Talveaia konstruktsiooni detailid valmistatakse tehases profiilhaaval ette ja komplekteeritakse objektil. Talveaia katusekatmiseks võib kasutada karastatud klaasi paksusega 6, 8 või 10 mm (vajadusel ka lamineeritud) ja PC-kihtplastplaate.

Klaaskatusega talveaed

Katuse veetihedus tagatakse spetsiaalselt klaaskatustele väljatöötatud Schüco 50 mm laiuse profiilisüsteemiga. Toetuspind klaasile on kolmest küljest, esimene serv jäetakse lahtiseks ja see võib ulatuda kuni 200 mm üle katuse esiserva. Talveaia lõplik hermeetilisus tagatakse klaaside liitekohtadele kleebitava butüültihendiga; küljeprofiilid ja seinaühendused viimistletakse katteplekkidega.

Plastikkatusega talveaed

Plastik on aluspinna kvaliteedi suhtes klaasist vähenõudlikum. Seda on võimalik paigaldada ilma spetsiaalprofiilideta otse katuse pinnale. Plastik talub hästi UV-kiirgust ning on purunemiskindel. Suuremate pindade korral eeldab tihedamat roovitust (min 400 mm). Katuse peamiseks kattematerjaliks on 16 mm PC-kihtplastik, mille värvivalikust leiab kirka, pronksi, halli ja piimvalge ehk opaali toonid. Plastiga on võimalik katta ka kumeraid pindasid. Talveaia plastikkattega katuse peamisteks eelisteks on soodsam hind ja väike omakaal, küll aga on klaas pikema elueaga.

Küsi pakumist